Отборите на Аякс и Рейнджърс играят при в първи сблъсък от

...

НА ЖИВО: Аякс 3:0 Рейнджърс, домакините са безпощадни

Отборите на Аякс и Рейнджърс играят при в първи конфликт от група A на шампионата Шампионска лига. Едсон Алварес откри в 17-ата, а Стивън Бергхаус удвои в 32-ата минута. Мохамед Кудус оформи класиката в 34-ата минута.

[GAL]26961[/

Това е самобитно завръщане за шотландците измежду най-хубавите отбори в Европа, откакто последното им присъединяване в груповата фаза на конкуренцията беше през сезон 2010/2011.

Домакините се настаниха в половината на своя съперник още в първите минути на дуела. Те сътвориха и първата по-интересна обстановка в десетата минута, когато Душан Тадич центрира от свободен удар в наказателното поле отляво, а на първа греда Юриен Тимбер бе оставен непокрит и стреля с глава, само че над вратата на Джон МакЛафлин.

По-добрата игра на амстердамци даде резултат в 17-ата минута, когато откриха резултата. Стивън Бергхаус центрира от корнер в наказателното поле, където Едсон Алварес беше изтърван от Джеймс Таверниер и Джон Лундстрам и с глава заби топката във вратата на гостите за 1:0.

В 21-ата минута Аякс имаше страховит късмет да удвои резултата. Тогава Тадич получи отдясно в наказателното поле и продължи за Девайн Ренш, който шутира в близкия ъгъл, само че вратаря парира в корнер.

Седем минути по-късно още веднъж домакините проведоха страхотна бърза офанзива, която приключи с извеждащ пас за Ренш в наказателното поле, който от чудесна позиция реши да подава за Мохамед Кудус вместо да шутира и сбърка.